Inverto Logo
Witaj, jesteś na mojej osobistej stronie. Zapraszam do kontaku.Joanna Szeluga

Spotkać siebie
KIM JESTEM I JAK PRACUJĘ

Od 2000 roku pracuję dla ludzi, towarzysząc im w ich rozwoju, zmianie, trudnych momentach. Mottem moich działań jest tytuł książki – mistrza mojej pracy – Carla Rogersa „O stawaniu się osobą” Bardzo wierzę w to, że każdy ma moc sprawczą w swoim życiu i może uczynić ze swojego bycia w świecie dzieło sztuki. Pasjonuje mnie kreowanie okazji do pracy nad sobą i ze sobą, inspirowanie i przyglądanie się temu procesowi. 

Fascynuje mnie życie i jego różne odcienie. To jak bogate ono potrafi być i jak zaskakujące, jest dla mnie źródłem zachwytu i zatrzymania. Lubię się nad tym życiem zatrzymać, zagłębić, odkryć i działać.

Mam pragnienie, by żyć tak po prostu, tak w zgodzie, tak otwarcie, ale z zachwytem.

Jestem psychologiem. Swoją drogę zawodową związaną z byciem z i dla ludzi realizuję w dwóch formach: trenera – prowadząc warsztaty skoncentrowane na uczeniu nowych umiejętności, wypracowywaniu rozwiązań i coacha – prowadząc sesje przybliżające ludzi do samych siebie, do swoich pragnień i potrzeb, a przez to do świadomych wyborów i zmian.

Pracuje dla Klientów indywidualnych i dla organizacji.

Jestem Certyfikowanym Trenerem Points Of You® – narzędzia coachingowego opartego na fotografii i metaforze

Współpracuję z Laboratorium Psychoedukacji i Values.

Współtworzę  Pozytyw -Instytut Psychologii i Sztuki

Współpracuję z Fundacją RORO prowadząc warsztaty i pogadanki dla rodziców i dzieci.

Prowadzę zajęcia dla studentów.

Mój  ulubiony cytat

„Jeśli potrafię stworzyć relację, która z mojej strony charakteryzuje się: autentycznością i »przejrzystością«, w której pozostaję w zgodzie z moimi prawdziwymi uczuciami; ciepłą akceptacją i docenieniem drugiego człowieka jako odrębnej jednostki; zdolnością wrażliwego postrzegania jego świata i jego samego tak, jak on postrzega swój świat i siebie, to w takiej relacji ów drugi człowiek (…) stanie się bardziej zintegrowany i zdolniejszy do efektywnego działania; będzie lepiej sobą kierował i będzie pewniejszy siebie (…); będzie odnosił się do innych z większym zrozumieniem i akceptacją; będzie sobie lepiej radził z problemami życiowymi. Uważam, że stwierdzenie to pozostaje w mocy niezależnie od tego, czy mówię o relacji między mną a klientem, a grupą studentów czy pracowników, rodziną, czy dziećmi. Wydaje mi się, że ta ogólna hipoteza otwiera ekscytujące możliwości rozwinięcia twórczej, zdolnej do adaptacji i autonomicznej osoby”

Carl Rogers

web design & hosting TRIBEKA / Fotografie zamieszczone na stronię są autorstwa Joanny Szelugi /Joanna Szeluga © 2019